Eesti  English  Russian


Vabaharidus HTM ESF

PAKUTRÜKK

Pakutrükk on iidne, 12. sajandist pärit käsitöötehnika. Kursusel antakse lühiülevaade selle kangatöötlustehnika ajaloost ning selle kunstiliigi jõudmisest Eesti rahvakunsti.
Traditsiooniliselt kasutatakse pakutrükis mustri moodustamiseks puidust graveeritud trükipakkusid, aga tänapäeval on kasutusel ka kõikvõimalikud esemed, millega fantaasiarikkaid mustreid kombineerida. Kasutada saab ka puu- ja aedviljade lõikeid, millede abil on võimalik eksootilisi mustreid moodustada. Ühe ja sama trükipakuga on võimalik kujundada erinevaid mustreid, kordusi ja rütme. Kursus õpetab ja annab inspiratsiooni pakutrüki tehnika kasutamiseks uute isikupäraste tekstiilide loomisel või taaskasutustekstiilidele uue värvika elu andmiseks.
Kursuse esimesel tunnil räägime ajaloost ja katsetame erinevaid tehnikaid ning mustri kujundamise võtteid.
Teisel tunnil saab iga kursusest osavõtja disainida endale mõne rõivaeseme või kodutekstiili või tuunida taaskasutusmaterjale. Soovi korral saab juhendajalt juba esimeses tunnis ka lihtsa päikesekleidi või seeliku lõike, et teiseks tunniks juba kujundatavad detailid kaasa oleks võtta.
Värvid, trükipakud ja pakkusid asendavate esemete valik koos muude abimaterjalidega on kohapeal olemas lisatasu eest (3 eurot).

Tunnid toimuvad esmaspäeviti 17.30-19.45
04. märts 2019
18. märts 2019

Maht 6 akadeemilist tundi
Hind 18 eurot , lisandub 3 eurot materjalide ja värvide eest
Õpetaja Mai-Helle Õunap

Info ja registreerimine: juhatus@rahvakunstiklubi.ee
Asume Kalevipoja 10

pakutrükk